• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Nawigacja może ochronić przed mandatem

Nawigacja może ochronić przed mandatem

14 czerwca 2015

 

Kierowcy prowadzący pojazdy i rozmawiający w tym czasie przez telefon komórkowy trzymając urządzenie przy uchu, to dosyć częsty obrazek na naszych drogach. To wykroczenie może kosztować do 250 zł. Żeby się ustrzec przykrych konsekwencji, wystarczy, np., zakup przenośnej nawigacji samochodowej pełniącej rolę bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego.

 

Błędy popełniają nie tylko kierujący samochodami osobowymi, w tym taksówkarze, ale również busów, ciężarówek i nawet autobusów komunikacji miejskiej i dalekobieżnej. Mandat w wysokości 250 zł grozi za prowadzenie rozmowy telefonicznej, wysyłanie SMS-ów, maili i przeglądanie portali internetowych bez pośrednictwa odpowiedniego zestawu.

 

– Możliwość swobodnego prowadzenia rozmów za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego w nawigacji jest niemal bezcenna. Kierowca może skupić się na drodze i nie jest narażony na spory mandat – mówi Marek Krygier, menedżer marki Becker.

 

Podstawową funkcją zestawu głośnomówiącego w nawigacji jest możliwość bezpiecznego prowadzenia rozmów, podczas których kierowca nie musi trzymać telefonu przy uchu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie dotyczy to wszystkich urządzeń z Bluetooth. Poza swobodą w komunikowaniu się, kluczowe jest również zapewnienie odpowiednich warunków do konwersacji.

 

W urządzeniach Becker stosowane są rozwiązania, dzięki którym zarówno kierowca, jak i rozmówca, będą się wzajemnie słyszeć głośno i wyraźnie. W przedniej części urządzenia nawigacyjnego wbudowano mikrofon o wysokiej czułości, by rozmówca dobrze słyszał głos kierowcy. W tylnej, umieszczony jest natomiast głośnik o wysokim poziomie skuteczności, by dźwięk głosu rozmówcy nie był zagłuszany przez szum w trakcie jazdy samochodem. Odbieranie i nawiązywanie połączeń powinno odbywać się możliwie najwygodniej, by nie rozpraszać uwagi kierowcy. W nawigacjach Beckera można skorzystać z praktycznej funkcji automatycznego odbierania połączeń. W ramach konfiguracji kierowca jest w stanie nawet wybrać czas, po upływie którego nadchodzące połączenie zostanie odebrane (od 3 do 10 s liczonych od pierwszego dzwonka). Dzięki temu nie musi klikać w ekran urządzenia lub telefonu, by porozmawiać.

 

Żeby połączyć telefon z nawigacją Becker, należy:

1. Funkcja Bluetooth powinna być włączona w nawigacji i w telefonie. Jeśli w urządzeniu mobilnym jest dostępna opcja „telefon widoczny dla wszystkich urządzeń‿, to powinna pozostać aktywna.

2. W menu Bluetooth nawigacji należy uruchomić wyszukiwanie telefonu. Gdy tylko zostanie odnaleziony, wystarczy zatwierdzić wybór. Jeśli na ekranie telefonu wyświetli się pytanie o sparowanie z nawigacją, wystarczy wyrazić zgodę.

3. Becker rekomenduje opcję automatycznego odbierania połączeń. Kiedy zadzwoni telefon, połączenie zostanie odebrane i kierowca rozpocznie rozmowę bez odrywania rąk od kierownicy.

Roman Furcińsk, źródło: Becker

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt