• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Sylwester z wypadkami

Sylwester z wypadkami

2 stycznia 2017

 

14 wypadków drogowych, w których zginęło 2 osoby i 16 zostało rannych wydarzyło się na drogach województwa mazowieckiego w ostatni dzień minionego i pierwszy nowego roku. Do tego bilans trzeba jeszcze dopisać 31 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących pojazdami.

 

Jeden tragiczny wypadek miał miejsce w regionie radomskim. 31 grudnia, w Bieszkowie Górnym, w powiecie szydłowieckim, 19-letni kierujący skodą śmiertelnie potrącił 52-letniego pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów, pieszy prawdopodobnie wszedł na jezdnię zza przejeżdżającego pojazdu i został potrącony przez przejeżdżającą skodę. Zmarł w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Kierowca auta był trzeźwy.

Do drugiego wypadku doszło w Płońsku. 71-letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący zginął na miejscu.
Niestety, znowu byli tacy, którzy po wypiciu alkoholu wsiedli za kierownicę i ruszyli w trasę. Na szczęście nie było takiego przypadku, jak w sylwestrową noc w Jeleniej Górze, gdy tuż przed północą pijany Ukrainiec wjechał rozpędzonym autem na chodnik i potrącił dwie nastolatki, które chciały obejrzeć pokaz sztucznych ogni. Dziewczyny zginęły. Kierowca samochodu, badanie wykazało ok. 2 promili alkoholu w organizmie, i pasażerka auta, odnieśli niewielkie obrażenia.

Mazowieccy policjanci zatrzymali w miniony weekend aż 31 kierujących,  którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.

 

– Ci kierujący ryzykowali nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy także o odpowiedzialności karnej. Według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat – przypomina st. sierż. Aleksandra Calik z Biura Prasowego KOmendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. – Trzeba pamiętać też, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację. Dużą rolę odgrywają członkowie rodzin takich kierowców, albo pasażerowie, którzy widząc tego typu sytuację powinni ostro zareagować, nawet odbierając kluczyki do samochodu w celu uniemożliwienia jazdy, żeby nie doszło do tragedii. 

Roman Furciński, źródło: KWP

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt