[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube

 


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kupisz Volkswagena T-Roc, niewiele stracisz

Kupisz Volkswagena T-Roc, niewiele stracisz

15-05-2018 20:56


Kupisz Volkswagena T-Roc, niewiele stracisz

 

Najmniejszy SUV Volkswagena, który na polskim rynku zadebiutował kilka miesięcy temu, może pochwalić się bardzo dobrymi prognozami, jeśli chodzi o wartość rezydualną. Tak uważa firma Eurotax. Bazowy T-Roc, z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM po czterech latach eksploatacji i z przebiegiem 60 tys. km ma być wart 62,2% wyjściowej ceny.

 

T-Roc będzie niewiele tracił na wartości podczas eksploatacji. Ponadto, po kilku latach bardzo szybko znajdzie nowego właściciela.
Ceny najnowszego SUV-a Volkswagena zaczynają się od 78 390 zł w bazowej wersji wyposażenia T-Roc z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM. Model może pochwalić się obiecującymi prognozami, jeśli chodzi o wartość rezydualną. Po czterech latach, przy przebiegu 15 tys. km rocznie, samochód będzie wart 62,2% ceny nowego egzemplarza.

Według Eurotax*, konkurencja będzie mniej warta (auta po czterech latach, z przebiegiem 60 tys. km). Np., Kia Stonic L 1.0 T-GDI 120 KM - 61,6% ceny bazowej, Toyota C-HR Active 1.2 T 116 KM - 59,0%, Hyundai Kona Premiere Comfort 1.0 T-GDI 120 KM - 58,4%, a Opel Mokka X Essentia S&S 1.6 115 KM - 56,3%.

- Wysoka wartość rezydualna nowego Volkswagena T-Roca wynika z wielu elementów. Tworząc prognozy opieramy się m.in. na ocenie pozycji marki w Polsce, parametrach użytkowych, bierzemy pod uwagę także plany sprzedażowe czy wielkość i dostępność sieci serwisowej – mówi Paweł Grabarczyk, dyrektor handlowy firmy Eurotax. - Volkswagen prowadzi stabilną i konsekwentną politykę modelową bez gwałtownych zwrotów. Kupujący cenią tę stabilność, co możemy zaobserwować monitorując rynek i zachodzące na nim transakcje. T-Roc jako reprezentant wciąż rosnącego segmentu SUV-ów idealnie wpisuje się w ten schemat. To pozwala prognozować wartości rezydualne na poziomie przewyższającym średnią dla segmentu.

Inną, nie mniej istotną, zaletą T-Roca są niskie koszty eksploatacji. To m.in. zasługa oszczędnych silników. Jednostka 1.0 TSI o mocy 115 KM zużywa średnio 5,1 l benzyny na 100 km. Obniżyć koszty użytkowania można decydując się przy zakupie samochodu na wybór jednego z pakietów przeglądów. Za wizyty w ASO przez cztery lata zapłacimy wówczas 1.490 zł (przy przebiegu 60.000 km) lub 2.450 zł (120 tys. km).

Wszystkie odmiany T-Roca, także bazowa, są wyposażone w systemy zwiększające bezpieczeństwo pasażerów, np. Front Assist (system obserwacji przestrzeni przed autem z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i wykrywania pieszych), asystent zmiany pasa ruchu, asystent ruszania pod górę czy system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach. W wersjach Advance i Premium seryjny jest aktywny tempomat (ACC), który kontroluje odległość do poprzedzającego samochodu i samoczynnie dostosowuje prędkość do sytuacji na drodze i znaków drogowych.
M.in. bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa dało T-Rocowi tytuł „Best in Class”, przyznawany co roku przez organizację Euro NCAP, która przeprowadza testy zderzeniowe nowych samochodów. Model zdobył maksymalną notę pięciu gwiazdek dołączając do Polo i Arteona, które w 2017 roku również otrzymały tytuły najlepszych w swoich klasach.

 

Ze statystyk serwisu ogłoszeniowego Otomoto wynika, że Volkswagen od lat jest numerem 1, jeśli chodzi o liczbę wyszukań aut z drugiej ręki. Tylko w ubiegłym roku Polacy obejrzeli ponad 200 mln razy ogłoszenia z używanymi Volkswagenami.

* Dane Eurotax pochodzą z bazy Forecast (dane 05/2018). Raport z narzędzia Forecast WEB został sporządzony 7 maja 2018 roku.
/ Roman Furciński, źródło: Volkswagen, fot. Roman Furciński /


AUTO   KIEROWCA   CENA   SALON. VOLKSWAGEN T-ROC   SUV   PIENIĄDZE   SILNIK   WARTOŚĆ REZYDUALNA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Rolki dla dziewczynki
Rolki dla dziew... 60.00
Zdjęcie nosidełko/fotelik samochodowy
nosidełko/fotel... 100.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

17 sierpnia 2018 12:48
Imieniny:
Jacka, Anity, Mirona

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
4,45 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
REGION
... - ........
RADOM
4,53 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
REGION
... - ..........
RADOM
4,88 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
REGION
... - .........
RADOM
1,99
 - stacja autogaz przy ul. Kozienickiej
REGION
... - .....
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.
 

 

Statystyki dnia 02.08.2018
kraj
wypadki drogowe - 87
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach -  98
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 246
źródło:  www.policja.pl
województwo mazowieckie (bez garnizonu stołecznego warszawskiego)
02.08.2018 r.
wypadki drogowe - 5
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 16
źródło:  www.kwp.radom.pl
 
Radom
02.08.2018 r.
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 3
kolizje - 12
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 0 
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 3
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH