[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Nowy Mercedes CLA Coupe

Nowy Mercedes CLA Coupe

11-01-2019 21:53


Nowy Mercedes CLA Coupe

 

Asystent wnętrza to usługa, którą proponuje marka Mercedes-Benz i która potrafi oszołomić. Działań ma sporo, od tego, komu uruchomić masaż fotela, po samoczynne włączenie światła i przekazywanie wiadomości na różne tematy. System inforozrywki Mercedes-Benz User Experience ma wprowadzić w modelu CLA Coupe komfort na wyższym poziomie.

 

System MBUX już jest w autach niemieckiego producenta (po raz pierwszy w nowej Klasie A). Poprzez rozpoznawanie gestów ułatwia on intuicyjną obsługę.

 

Sportowy wygląd, mocniejszy silnik

Nowy CLA ma, względem poprzedniej generacji, szerszy rozstaw kół - o 63 mm więcej z przodu i o 55 mm z tyłu, jest dłuższy o 48 mm (ma 4688 mm), szerszy o 53 mm (ma 1830 mm) i jest niższy o 2 mm (ma 1439 mm). Te wymiary powodują, że auto ma niżej położony środek ciężkości, a to z kolei, że ma bardziej sportową sylwetkę.

CLA Coupe ma wielowahaczową oś tylną, układ kierowniczy Direct-Steer (montowany w standardzie) i oś przednią z hydromocowaniami. Na życzenie dostępne jest tłumienie adaptacyjne pozwalające kierowcy na wybór pomiędzy komfortowym lub sportowym zestrojeniem amortyzatorów.

Auto można mieć ze średnicą kół od 16 do 19 cali.

 

Nowy CLA w wersji CLA 250 jest zasilany 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 165 kW/225 KM i momencie obrotowym 350 Nm. Motor połączony jest z dwusprzęgłową przekładnią 7G-DCT.

Jak podaje producent, zużycie paliwa w cyklu łączonym ma wynosić 6,1-6,3 l/100 km, a emisja CO2 w cyklu łączonym 140-143 g/km.

 

Z chwilą wprowadzenia na rynek w maju br. do wyboru będzie szeroka gama jednostek benzynowych i wysokoprężnych, współpracujących ze skrzyniami manualnymi lub dwusprzęgłowymi, w tym czteronapędowe odmiany 4MATIC.

 

Współczynnik oporu powietrza Cd wynosi 0,23, a pojemność bagażnika 460 l (poprzednia wersja - 470 litrów).

 

 

Rozmowa z autem

Rok temu, podczas targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas, swoją premierę świętował system inforozrywki Mercedes-Benz User Experience. I wywołał duże zainteresowane. Teraz, producent wprowadza system inforozrywki na kolejny poziom.

Asystent Wnętrza MBUX ułatwia intuicyjną obsługę instrumentów. Pozwala, np., na dostosowanie zawartości ekranu, gdy tylko ręka użytkownika zbliży się do deski rozdzielczej lub panelu dotykowego na konsoli środkowej. W aktywnym menu podświetlone zostają wówczas poszczególne ikony.

System jest w stanie rozróżnić intencje kierowcy i pasażera z przodu. Wie, dla kogo aktywować, np., funkcję masażu fotela.

 

 

Asystent Wnętrza oferuje także funkcję „ulubionych”. Dostęp do niej uzyskuje się, przytrzymując nad konsolą środkową dłoń z rozstawionymi palcami: środkowym i wskazującym w kształt litery „V”.

Wśród funkcji są i inne, np., w ciemności lampkę do czytania włącza się lub wyłącza poprzez krótkie wyciągnięcie dłoni w kierunku lusterka wstecznego. Jeśli po zmroku kierowca sięgnie do niezajętego fotela, oświetlenie włączy się samo. Dzięki temu łatwiej znaleźć leżące na siedzeniu przedmioty. Gdy tylko dłoń zostanie cofnięta, światło automatycznie zgaśnie.

Z kolei, asystent głosowy odpowiada teraz na komendy tylko tej osoby, która jako ostatnia aktywowała system, wypowiadając frazę „Hej, Mercedes”. Może też rozpoznawać i odpowiadać na znacznie bardziej złożone zapytania (początkowo na rynku amerykańskim) w coraz większej liczbie dziedzin, takich jak: sport („Hej Mercedes, jak grała drużyna San Francisco?”), giełda („Jak cena akcji Apple’a wypadała na tle Microsoftu?”), obliczenia („Ile wynosi pierwiastek kwadratowy z 3?”) czy wiedza ogólna ( „Ile tłuszczu ma awokado?”).

 

Nowy CLA będzie wytwarzany w węgierskiej fabryce Mercedes-Benz w Kecskemét. Pierwsze egzemplarze modelu trafią na europejski rynek w maju tego roku.
/ Roman Furciński, źródło: Mercdes-Benz, foto. Mercedes-Benz /


AUTO   KIEROWCA   MODEL   MERCEDES   CLA   COUPE   MBUX   SYSTEM   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie nosidełko/fotelik samochodowy
nosidełko/fotel... 100.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

24 czerwca 2019 13:40
Imieniny:
Jana, Danuty, Janiny

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
4,45 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,53 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
4,88 - stacja 1, 2, 3 przy ul. Czarnieckiego
RADOM
1,99
 - stacja autogaz przy ul. Kozienickiej
 
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 19.06.2019
kraj
wypadki drogowe - 101
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 129
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 222
źródło:  www.policja.pl
 
20.06.2019
wypadki drogowe - 6
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 7
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 16
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
13.06.2019
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje - 11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 0
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH