• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Wojewódzka Policja podsumowała wakacje

Wojewódzka Policja podsumowała wakacje

10 września 2013

 

Gdyby nie 88 ofiar – z powodu utonięć i wypadków drogowych, można by powiedzieć, że tegoroczne wakacje były wzorcowe pod względem bezpieczeństwa. W wypadkach zginęło o 17 osób mniej niż w ubiegłym roku.

 

Uczniowie szkół podstawowych na ul. Chrobrego częstowali kierowców jabłkami lub cytrynami, w zależności od tego czy kierujący jeździli zgodnie z przepisami, czy popełniali wykroczenie.

 

– Spieszę się. Wiem, że jechałem za szybko. Popełniłem błąd, Przepraszam – mówił kierowca granatowego opla tłumacząc się szybkim wezwaniem na interwencję w pracy. – Dobrze, że zostałem ukarany w takiej formie. Na szczęście. To przecież zdecydowanie lepsze niż gdybym miał otrzymać mandat i punkty karne. A tak, dostałem taką nauczkę i przy okazji zjadłem cytrynę. Witamina C na pewno się przyda dla organizmu. Ale teraz będę uważał na drodze – dodał.

 

Jak mówili policjanci, więcej było kierowców łamiących przepisy.

Właśnie z powodu złamania przepisów drogowych i nieostrożności, na terenie województwa mazowieckiego doszło w wakacje do 498 wypadków drogowych, w których zginęło 61 osób, a 617 zostało rannych. To o 17 ofiar śmiertelnych mniej niż w roku ubiegłym.

Od końca czerwca do końca sierpnia doszło do 27 utonięć.

 

Podsumowanie wakacji połączone było z festynem dla dzieci. Impreza doskonale wpisała się w wakacyjne działania prowadzone przez mazowiecką policję. Celem takiego podsumowania wakacji było podniesienie świadomości zebranych dzieci z radomskich szkół w zakresie ruchu drogowego.

Uczniowie szkół podstawowych obejrzały dokładnie sprzęt używany przez policjantów: motocykle i samochody, a także przyjrzeli się stanowiskom Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego KWP oraz Laboratorium Kryminalistycznego. Wszyscy chętni mogli skorzystać z symulatora zderzeń, by poznać między innymi skutki niezapinania pasów bezpieczeństwa czy też dowiedzieć się, jak skutecznie ratować ofiary wypadków.

 

 

– Taki symulator to fajna sprawa. Można przekonać się dlaczego należy jeździć w pasach bezpieczeństwa. Ja, w mojej rodzinie i moi znajomi zapinamy pasy – powiedziała 11-letnia Paulina, uczennica szkoły podstawowej w Jedlni-Letnisko.

 

Powodzeniem cieszyły się symulatory jazdy jednośladem. Dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują specjaliści kryminalistyki, nauczyć się pomocy z pierwszej pomocy przedmedycznej. Otrzymały kamizelki odblaskowe, w których wróciły do domów.

 

 

 

 

 

 

 

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt