[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Profilaktyczna akcja i msza w intencji kierowców

Profilaktyczna akcja i msza w intencji kierowców

25-07-2018 18:19


Profilaktyczna akcja i msza w intencji kierowców

 

Dziś przypada dzień św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Policjaci z wojewódzkiej drogówki, razem z Zespołem Szkół Samochodowych, zorganizowali akcję "Sprawny samochód - bezpieczny kierowca". Ich koledzy z miejskiej komendy podczas kontroli drogowych sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów.

 

Policjanci z miejskiej drogówki podczas zatrzymywania i kontroli pojazdów przypominają kierowcom jak ważne jest poruszanie się sprawnym pojazdem. Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo kierowcy czy podróżujących zatrzymanym właśnie autem, ale wszystkich użytkowników dróg. Przy okazji sprawdzają również stan techniczny aut. Wśród uwag jest m.in. ta dotycząca właściwego wyregulowania świateł i korzystania z nich w zależności od warunków drogowych. Źle ustawione światła oślepiają innych kierowców, jadących z naprzeciwka, albo niedostatecznie oświetlają drogę i pobocze. W takich przypadkach, nietrudno o kolizję lub wypadek.

 

Dbajcie o swoje pojazdy

Policjanci drogówki z mazowieckiej komendy, razem z Zespołem Szkół Samochodowych, zorganizowali akcję "Sprawny samochód - bezpieczny kierowca".

 

- Dzisiaj dbamy o bezpieczenstwo nei w zachowaniu keirowców, ale w tym jak przygotować pojazd do podróży, szczególnie w okresie wakacyjnym. Bezpieczeństwo wielokrotnie zależy od stanu technicznego pojazdu, od własciwego przygotowania do podróży i to nie tylko od tych dalekich wyjazdów, ale również krótkich, lokalnych. Nawet jeżeli jesteśmy spokojnych, zrównoważonymi kierowcami, ale stan techniczny pojazdu nie będzie dobry, to tak naprawdę nie będziemy bezpieczni - powiedziała podkom. Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

 

Na co przeciętny Kowalski, niekoniecznie znający się na motoryzacji, powinien zwrócić uwagę i jak kiedy przyjechać na stację diagnostyczną?

 

- Wykonywanie przeglądów przed wyjazdami w długie trasy jest jak najbardziej słuszne, uchroni nas przed ewentualnymi przykrymi niespodziankami. Wizyty na stacjach w odpowiednim czasie, gdy coś się zaczyna dziać z pojazdem i wyeliminowanie usterki, uchroni nas od poważniejszej naprawy. Zalecam przyjazdy na stacje jeżeli coś się dzieje z autem, a także podczas takich akcji jak ta, na sprawdzenie pojazdu. W razie czego powiemy co należy wymienić lub poprawić, żeby pojazd był sprawny - tłumaczył Jacek Okrój, diagnosta stacji przy Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.

 

 

Po południu, o godz. 18, w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul.Warneńskiej (Kaptur) zostanie odprawiona Msza św. w intencji keirowców.

 

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu z okazji święta patrona kierowców

"Święty Krzysztof jest patronem kierowców. Tradycyjnie w tym dniu bierzemy udział w święceniu naszych pojazdów, gorliwie prosząc Patrona o szczęście w podróży, pewną rękę i błogosławieństwo na czas jazdy. Podróżując, nie możemy nie dostrzegać zagrożeń na drodze lub, co gorzej, bagatelizować je. Czasami próbujemy oszukiwać samych siebie uznając, że za wypadki drogowe odpowiada jedynie zły stan dróg, warunki atmosferyczne lub po prostu splot zdarzeń, który ludzie nazywają pechem. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że często największe zagrożenie drzemie w nas samych. Nadmierna i niedostosowana do warunków prędkość, jazda po alkoholu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa, zmęczenie, agresja - to czynniki, które mnożą tragedie na drogach.

Apeluję więc dzisiaj o zachowanie ostrożności na drodze. Zauważajmy innych, których napotykamy podczas podróży – każdą osobę z jej pragnieniem szczęśliwego dotarcia do celu. Dzięki takim zachowaniom nasza podróż okaże się bezpieczna, a jadąc nie szybciej niż nasz Anioł Stróż potrafi latać, zawsze szczęśliwie wrócimy do domu.

W imieniu własnym jak i wszystkich policjantów i pracowników Mazowieckiego Garnizonu Policji jeszcze raz apeluję i proszę o poszanowanie życia swego i innych uczestników ruchu drogowego, albowiem jest ono największą wartością. Życie to dar, który każdy z nas otrzymuje tylko raz.

Chrońmy życie na mazowieckich drogach."
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AUTO   AKCJA   KIEROWCA   BEZPIECZEŃSTWO   STACJA DIAGNOSTYCZNA. MSZA   ŚW. KRZYSZTOF   PATRON   PODRÓŻ   USTERKA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

6 czerwca 2020 13:57
Imieniny:
Dominiki, Norberta, Laurentego

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 05.06.2020
kraj
wypadki drogowe - 76
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach - 95
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 199
źródło:  www.policja.pl
 
04.06.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 3
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 12
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH