[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Apel do MZDiK: poprawcie lub uzupełnijcie oznakowanie na trasie N-S!

Apel do MZDiK: poprawcie lub uzupełnijcie oznakowanie na trasie N-S!

29-11-2019 14:47


Apel do MZDiK: poprawcie lub uzupełnijcie oznakowanie na trasie N-S!

 

W okolicach wiaduktu i łącznic z trasą N-S zdarza się, że kierowcy jadą „pod prąd”. To cwaniacy, którzy robi to specjalnie? Niekoniecznie. Powodem może być mało czytelne oznakowanie wjazdów w ulice w poszczególnych kierunkach. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji jest jednak głuchy na sugestie dobrego oznakowania.

 

Sprawa nie jest błaha. Zgłaszał to już kilka razy pan Arkadiusz Głaz, mieszkaniec Radomia. Tuż po otwarciu dla kierowców łącznic trasy N-S z wiaduktem w ul. Słowackiego, informował, że należy lepiej oznakować zjazdy, żeby kierowcy nie mieli problemów z zajęciem odpowiedniego pasa ruchu.

 

MZDiK: to problem kierowców,

Pan Arkadiusz nagrał filmiki ukazujące jazdę „pod prąd” kierowców na nowo oddanej trasie. Jeden pokazywał wjazd z odcinka od ul. Szklanej na jezdnię od strony ul. Beliny-Prażmowskiego (poniżej).

 

 

 

Jedną z propozycja pana Arkadiusza jest wmontowanie kilku słupków na jezdni przed wjazdem na łącznicę na wiadukt w kierunku Glinic i Ustronia. To by zdecydowanie uniemożliwiło jazdę „pod prąd”.

 

- Pozwoliłem sobie tematem zainteresować instytucję odpowiedzialną za organizację i bezpieczeństwo na radomskich drogach. Dziś otrzymałem odpowiedź: cytuję "MZDiK w Radomiu nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwą interpretację oznakowania przez uczestników ruchu drogowego" (…). A szkoda, bo przy pomocy kilku słupków za kilkaset złotych poprawiono by bezpieczeństwo – poinformował pan Arkadiusz.

 

Zaprezentował również urzędnikom z MZDiK film z jazdy „pod prąd” (pierwszy), żeby podkreślić problem. Po pewnym czasie, otrzymał odpowiedź z MZDiK, w której m.in. zaznaczono, że kierowcy powinni się stosować „(…) do wykonanego oznakowania poziomego i pionowego oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, a także że nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwą interpretację oznakowania przez uczestników ruchu drogowego (…)”.

 

A wystarczy tylko chcieć

Można zrzucić winę tylko na kierowców. Owszem, powinni uważnie patrzeć na znaki i oznakowanie. Ale jeżeli można dokonać dodatkowego oznakowania lub zabezpieczeń, jeżeli warunki na to pozwalają, to dlaczego nie? Niestety, urzędnicy MZDiK zazwyczaj nie słuchają sugestii innych (kierowców, rowerzystów, pieszych), czego najlepszym dowodem było skandaliczne oznakowanie na wiadukcie w ul. Słowackiego po oddaniu do użytku łącznic, co wytknęliśmy MZDiK i co poprawiali.

Przejechaliśmy trasą N-S od ul. Szklanej w kierunku dworca. Po prawej stronie jest wprawdzie tablica przeddrogowskazowa z kierunkami (jest umieszczona ok. 200 m przed rozjazdami w poszczególnych kierunkach). Na pewno nic by się nie stało złego, gdyby, np., przy rozjeździe zamontowano znak C-9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku) i tabliczką „dworzec PKP” lub „Kraków” i znak C10 (nakaz jazdy z lewej strony znaku) z tabliczką „Glinice” lub „Rzeszów”. To byłaby pełniejsza informacja dla kierowców, zwłaszcza tych przejeżdżających przez nasze miasto.

Propozycja słupków, które proponuje pan Arkadiusz na pewno rozwiązałaby sprawę.

 

Swoją drogą, na łącznicy wjazdu na wiadukt (kierunek Glinice, Ustronie) przydałby się znak C-2 (nakaz jazdy w prawo za znakiem) przy wjeździe na wiadukt.

 
/ Roman Furciński, filmy: Arkadiusz Głaz /


WIADUKT   TRASA N-S   ŁĄCZNICE   WJAZD   JAZDA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

12 lipca 2020 15:47
Imieniny:
Jana, Pameli, Weroniki

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 09.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 84
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 92
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 200
źródło:  www.policja.pl
 
09.07.2020
wypadki drogowe - 9
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 9
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH