[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Uwaga! W najbliższy weekend autostrada A1 będzie częściowo zamknięta!

Uwaga! W najbliższy weekend autostrada A1 będzie częściowo zamknięta!

16-01-2020 10:47


Uwaga! W najbliższy weekend autostrada A1 będzie częściowo zamknięta!

 

Sześć wiaduktów ma być wyburzonych w najbliższy weekend – 18-19 stycznia (sobota-niedziela) - w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną A1. Czasowo zostanie zamknięta dla ruchu autostrada A1 na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Już od piątku po południu zmieni się organizacja ruchu. Przejazd ma być przywrócony w poniedziałek rano.

 

Przeznaczone do rozbiórki  obiekty znajdują się na drogach lokalnych: Srock - Wodzinek, Imielna - Sierosław, Przydatki - Doły Brzeskie, Papieże - Karlin, Władysławów – Żychlin i Bąkowiec - Polesie.

Na czas rozbiórki wiaduktów konieczne będzie zamknięcie dla ruchu wspomnianego odcinka A1. Pierwsze zatrzymania ruchu planowane są już w piątek (17 stycznia) w godz. ok. 16:00-17:00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu.

A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19:00 w piątek do godz. 6:00 w poniedziałek.

 

 

Jak jechać?

Na czas zamknięcia, kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

- jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód;

 

 

- jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi: na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjeżdżają na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), na najbliższym węźle - Piotrków Trybunalski Północ skręcają na DK 12/92 i dojeżdżają nią do węzła Tuszyn, skąd kontynuują podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

 

 

Patrzcie na znaki!

 

- Zamknięcie wymienionych obiektów, istotnie jest punktem zwrotnym tej inwestycji. Od tej chwili nie będzie już kolejnych długotrwałych utrudnień dla okolicznych mieszkańców, a jedynie stała poprawa warunków funkcjonowania, wraz z oddawaniem do użytkowania kolejnych gotowych nowoczesnych obiektów. Już za kilka miesięcy zostanie oddany niesłychanie ważny zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i kierowców spoza łódzkiego wiadukt na ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim, na drogę wojewódzką numer 473  – przypomina Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Kierujący muszą pamiętać o konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów i stosowania się do ustawionego oznakowania. Budowa opisywanego odcinka autostrady A1 odbywa się pod ruchem, co powoduje komplikacje, utrudnienia, niebezpieczeństwa.

Warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną,  gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów. Czas poświęcony na taką analizę, z pewnością nie będzie zmarnowany i pozwoli uniknąć straty czasu i nerwowych sytuacji.

 

 

Nowe i bezpieczniejsze

Jak informuje GDDKiA, zamknięcie i wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom technicznym. W ich miejsce wybudowane będą nowe, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym. Według deklaracji wykonawcy, wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku.

 

W poniedziałek (20 stycznia), ok. godz. 6:00-7:00 ruch ma być przywrócony.
/ Roman Furciński, źródło: GDDKiA /


AUTOSTRADA A1   WĘZEŁ   OBJAZD   KOREK   AUTO   KIEROWCA   UTRUDNIENIA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

4 sierpnia 2020 12:40
Imieniny:
Dominika, Protazego, Jana

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 27.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 91
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach - 105
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 240
źródło:  www.policja.pl
 
27.07.2020
wypadki drogowe - 7
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 10
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH