[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Mazda ogłasza konkurs dla młodych projektantów

Mazda ogłasza konkurs dla młodych projektantów

30-06-2020 15:27


Mazda ogłasza konkurs dla młodych projektantów

 

Jeżeli jesteś studentem lub uczniem szkół artystycznych, jesteś kreatywny, masz pomysł na niebanalny design, to masz szansę zdobyć 20 tys. zł. Warunek? Trzeba wygrać konkurs Mazda Design. Hasło tegorocznej edycji to reKREACJA.

 

Japoński koncern motoryzacyjny organizuje konkurs dla młodych stylistów od kilku lat. Jest przeznaczony dla kreatywnych młodych ludzi mających innowacyjne spojrzenie na wiele spraw i oryginalne, nowatorskie pomysły.

W tym roku, nastąpi zmiana formuły konkursu, podzielenie go na etapy i organizacja w cyklu dwuletnim. Stąd także dodanie do nazwy określenia „Experience”, który ma nawiązywać do zdobywania przez uczestników umiejętności (doświadczeń) i przekazywania im wiedzy przez doświadczonych mentorów.

 

Jak zmienia się formuła konkursu?

W tej edycji nie będzie podziału prac na kategorie. Aby wziąć udział w rywalizacji, uczestnicy – studenci i absolwenci szkół artystycznych, projektowych i technicznych, którzy nie ukończyli 30 lat – będą musieli najpierw przesłać zbiór swoich dotychczasowych projektów – oryginalne portfolio.

 

-Pojęcie mistrzostwa jest jednym z filarów marki Mazda, jest elementem który wyróżnia naszą filozofię projektowania spośród wszystkich producentów – mówi Szymon Sołtysik PR Manager Mazda Motor Poland. - Dlatego chcemy się dzielić naszym bogatym doświadczeniem z innymi, zwłaszcza z tymi, którzy są na początku swojej drogi. Jesteśmy przekonani, że młodzi projektanci mogą wynieść wiele korzyści z pracy z uznanymi jurorami oraz ludźmi, którzy przez te wszystkie lata tworzyli projekt Mazda Design. W pierwszym etapie szukamy jak największej liczby osób myślących nieszablonowo, młodych projektantów z innowacyjnymi, ale i odpowiadającymi nam estetycznie pomysłami. Z nich wybierzemy grupę najlepszych, którzy w kolejnych etapach konkursu będą doskonalić swój projekt i osiągać w swojej pracy mistrzostwo. Od tego roku kładziemy akcent nie tylko na sam proces tworzenia, ale również na efekty prac, dając możliwość ich realizacji.

 

Hasło tegorocznej edycji reKREACJA jest wieloznaczne: tworzenie od nowa z materiału wcześniej już użytego (ale i nadanie nowemu obiektowi większej wartości, nowej jakości estetycznej i użytkowej) oraz odpowiedzialność za proces projektowania, produkcji i pasja projektowania.

 

Główną inspiracją konkursową jest Mazda MX-30, pierwszy samochód elektryczny w portfolio marki (zapowiadany debiut w Polsce jesienią tego roku). To model „pomiędzy” podmiejskością i miastem, domem i pracą, auto przyjazne naturze i otwarty na naturę dzięki zastosowaniu drzwi „freestyle” odkrywających nieskrępowany dostęp do wnętrza. Takie rozwiązanie odwołuje się bezpośrednio do japońskiej idei projektowania wnętrz – MA.

Elementy wykończenia wnętrza tego modelu zostały opracowane z wykorzystaniem tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu (przetworzonych butelek PET) i bioplastiku, materiału pochodzenia roślinnego gwarantującego wysoką jakość wykończenia i nie zwiększającego emisji dwutlenku węgla.

 

Nadesłane zgłoszenia, a docelowo gotowe prace, oceni jury pod przewodnictwem Jo Stenuita, dyrektora designu Mazda Motor Europe.

Zwycięski prototyp otrzyma tytuł GRAND PRIX, a jego autor nagrodę 20 tys. zł oraz możliwość realizacji swojego projektu.

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu nastąpi na początku grudnia 2020 r. Szczegóły dotyczące zasad przyjmowania zgłoszeń i regulamin konkursu Mazda Design Experience 2020/21 zostaną ogłoszone 10 lipca na stronie „MA” www.mazdadesign.pl i na profilu https://www.facebook.com/konkursmazdadesign/.
/ Roman Furciński, źródło: Mazda /


KONKURS   MAZDA DESIGN   NAGRODA   PROJEKT   JURY   KREATYWNOŚĆ   INNOWACJA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

12 lipca 2020 15:51
Imieniny:
Jana, Pameli, Weroniki

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 09.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 84
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 92
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 200
źródło:  www.policja.pl
 
09.07.2020
wypadki drogowe - 9
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 9
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH